Tepovanie kobercov
Pri tepovaní kobercov sú najväčšou výzvou vychodené časti a časti ktoré sú najviac opotrebované, väčšinou okolo sedačiek, alebo chodníky z izby do izby.
Vtedy je dôležitou súčasťou tepovanie koberca aj ručné prekefovanie a zapracovanie saponátov do tkanív. Pomáham si tak aj pri náročnejších škvrnách za použitia odstraňovačov škvŕn z vyšší pH na penovom základe.
Vďaka môjmu výkonnému tepovaču schnú koberce veľmi dobre a tak sú suché už do pár hodín od tepovania.


Tepovanie kobercov v Bratislave je aj cenovo dostupné.
Ak chcem praktizovať domáce tepovanie koberca je dobré si zvážiť pre a proti.
Ak sa to podarí, mám to spravené rýchlo a lacno. Ak nie, a škvrnu rozmažem a zapracujem hlbšie do materiálu, tak to môže byť problém vyčistiť aj pre profesionálneho tepovača.
Na dobré domáce tepovanie koberca je najvhodnejšie mať aj saponáty na to určené. A vtedy je dobre si zvážiť, či sa oplatí venovať čas kúpe a výberu saponátu a následnému ručnému tepovaniu.
Robím aj malé zákazky, napríklad tepovanie koberca s výjazdom v Petržalke už od 35 €. Na webe nájdete aj orientačný cenník tepovania.
PS: Prosím, prosím nepoužívajte na textil Jar a iné prostriedky na čistenie riadu.
Pri tepovaní kobercov padnem u Vás na kolená.
Pri tepovaní kobercov a hlavne pri menších rozmeroch je najlepšie padnúť na kolená a tepovať s malým nadstavcom určeným na čalúnený nábytok.
Detailnejšie viem spraviť okraje a vidím tak detaily, ktoré by som si nevšimol keby som stál. Ja mám jednoducho rád, keď je práca urobená poriadne.
Samozrejme, pri väčších rozmeroch kobercov používam veľký nadstavec na koberce a tak viem vytepovať aj vyššie stovky metrov za deň.
Aj keď robím tepovanie kancelárií, tak si najskôr prebehnem okraje a nedostupné časti miestnosti malým nadstavcom. Až následne tepujem celoplošne.
Odstráni tepovanie koberca aj vlasy či chlpy?
Pri odstraňovaní vlasov alebo zvieracích chlpov si pomáham rôznymi gumovými kefami.
Bohužiaľ ani tepovače nemajú šancu pozbierať všetky… Vlas má len veľmi malú plochu o ktorú by sa vysávač mohol oprieť a tak, či v domácich, či profesionálnych podmienkach je najefektívnejšia gumová kefa.
Výhoda pri tepovaní koberca je že ho môžeme navlhčiť a takto mokré vlasy sa nielen ľahšie zbierajú, ale aj trenie medzi materiálom a kefkou je menšie a dochádza k menšiemu opotrebeniu. b
Hĺbkové čistenie kobercov v kanceláriách.
Keď už sme pri kefovaní, ďalší stroj ktorý využívam na čistenie kobercov je jednokotúčový stroj od značky Wirbel. Je to stroj ktorý má v plnej výbave až 50 kg a je vhodný na použitie od 100 m2 kobercov. Týmto strojom sa koberec najskôr navlhčí a 43 cm širokou kruhovou kefou neúprosne kefuje a rozčesáva tepovaný koberec.
Následne sa koberec vytepuje extrátorom do čo možno najsuchšia. Za pomoci tohto stroja vieme vytepovať vyššie stovky metrov denne v kanceláriach či iných prevádzkach.
Je to najefektívnejšie a najhĺbkovejšie možné čistenie kobercov.
Bohužiaľ keď robím tepovanie matracov, sedačiek a iného čalúneného nábytku, tak musí kefovať ručne.
Ako vyčistiť koberec s vyšším vlasom?
Tepovať koberce s vyšším vlasom je možné, ale iba do určitej výšky vlasu.
Problém nie je samotné čistenie, ale následne schnutie. Ak niečo schne dlhšie ako deň, môže to tam začať žiť a v konečnom dôsledku to môže aj zatuchnúť.
Ak sa chcete poradiť okolo tepovania v Bratislave, pošlite mi kľudne fotku vášho koberca na mail, Instagram, Facebook, WhatsApp, alebo všade kde ma nájdete.
Poviem Vám ako by som postupoval, a či je Váš koberec vhodný na tepovanie, alebo nie.
Ak si plánujete prenajať tepovač, koberce s vyšším vlasom Vám odporúčam vynechať.
Pri tepovaní koberca s krátkym vlasom, toto nie je problém. Tak isto ako aj pri tepovaní sedačiek a matracov.