Čistenie matracov
Máte obavu, že Vám matrac po čistení do večera nevyschne?
Ak hľadáte tepovanie v Bratislave, viem ku Vám doniesť veľmi výkonné tepovače. Vďaka nim viem zaručiť, že ak robím čistenie matracov doobeda, večer na nich môžete spať.
A nie že by som robil nejaké povrchové čistenie, ale tepovače ktoré používam majú vysoký výkon nie len v čerpadle ( 1,5l/min. ), ale aj vo vysávači ( 1600W )
Takéto tepovanie postele môže trvať okolo 1 hodiny práce. Treba sa tomu trochu povenovať a nehať pôsobiť saponáty, nie len tak rovnomerne pokropiť a povysávať.



Tepovanie matracov si žiada profesionála.
Tepovanie matracov je asi zo všetkých tepovaní v domácnosti najťažší proces.
Nie je to len o namočení a následnom vysatí tepovačom. Preto ak pri ničom inom, tak tu odporúčam naozaj precíznejšie vyberať tepovaciu firmu.
Tiež by som dva krát zvážil, či nezavolám profesionála ktorý sa tomu venuje každý deň, namiesto požičania tepovača. Je to prostredie každodenne využívané zo železnou pravidelnosťou plné baktérií roztočov a potu.
Každý deň tam týmto potvorkám prikurujeme svojimi telami a veľmi dobre sa im tam darí. Hĺbkové čistenie matracov im tam naruší túto idylku.
Hĺbkové čistenie matracov a škvrny od potu.
Pri čistení matracov je najťažšie odstrániť dlhodobé škvrny od potu či krv.
Tieto mapy sa nie vždy podarí úplne odstrániť, no našťastie sa pri niektorých úplne bielych matracoch dajú použiť aj silné bieliace činidlá a tak viem dosiahnuť čo najlepší vizuálny výsledok. Takéto saponáty sa ale nedajú použiť na tepovanie kobercov či sedačiek.
Bohužiaľ nie vždy sa dá zaručiť vyčistenie matraca do pôvodného stavu. Ako aj pri zuboch je dôležitá pravidelná údržba.


Tepovanie postele a hygiena.
Hygienická čistota je najdôležitejšia časť tepovania postele.
Každodenná zvýšená teplota, pot a zvyšky odumretej kože vytvárajú ideálne prostredie pre baktérie roztoče a iné potvorky. Baktérie tiež môžu za potenciálny zápach a preto aj pri odstraňovaní zápachov používam antibakteriálne a dezinfekčné prostriedky.
Toto je dôležité hlavne ak vašu posteľ okupujú aj Vaši domáci miláčikovia.
A tu sme pri hygienickej čistote a dezinfekcií. Hĺbkové čistenie matracov sa dá podporiť aj pridaním polymérovej dezinfekcie na odstránenie všetkých nežiaducich živočíchov v matracoch. Po takomto tepovaní matraca je materiál nie len čistý a vydezinfikovaný, ale aj odolnejší voči baktériám v najbližšom čase.
Alergie sú tiež dobrým dôvodom pre precízne čistenie a dezinfekciu matracov v ktorých strávime veľkú časť života časť života.
Ako dlho po tepovaní matraca na ňom môžem spať?
Po mojom profesionálnom tepovaní matracov viem zaručiť, že ak tepujeme doobeda, tak sa na posteli dá spať už v ten večer.
Prídem ku Vám tepovať s veľmi výkonnými strojmi, vďaka ktorým matrac rýchlo vyschne. Tepovač nie len rýchlejšie vysuší matrac, ale dostane sa hlbšie do materiálu, a zaručí aj najlepšiu možnú hygienu.
Pri tepovaní tepovačom Kärcher z našej požičovne to môže byť aj okolo 9 hodín schnutia.
Na stránke Tepovanie cenník, si môžete pozrieť orientačné ceny tepovania a prenájmu tepovačov.
Tepovať sa dajú všetky druhy matracov
Či už penové matrace (aj s pamäťovou penou), pružinové, ale aj latexové. Majú však rôznu priedušnosť a tak doba schnutia môže byť rôzna.
Tepovanie vyzlečených matracov na penu neodporúčam.
V niekoľkých extrémnych prípadoch som to už robil, ale matrac sa takýmto spôsobom môže znehodnotiť. Pri tepovaní sa penové póry natrhávajú a matrac tak môže stratiť svoje vlastnosti.
Druhá možnosť čistenia matracov je rozzipsovať a vyprať v práčke. Môže byť pomerne ťažké ich obliecť po praní naspäť a nie vždy sa zmestia do práčky.
Keď ale robím tepovanie sedačiek, sem tam počúvam, aké by to bolo, keby sa aj sedačky dali takto vyzliecť.
Tepovanie matracov žmolky neodstráni,
ale odžmolkovač áno. Odžmolkovač je malá mašinka v ktorej sa točia žiletky a tak osekáva tieto guličky tkanín.
Žmolky vznikajú trením dvoch látok o seba. Preto často vznikajú medzi matracom a obliečkami.
Otec ma učil tieto žmolky osekávať bežnou žiletkou na holenie. Keď som začínal, robili sme to výlučne žiletkami.
Vtedy je najlepšie si materiál dopredu namočiť a oholiť. Až následne robiť tepovanie postele.
Ak sa pustíte do takéhoto „holenia“ matraca, dávajte si pozor, aby ste nezarezali do materiálu a nepotrhali si matrac. Ak máte trochu trpezlivosti, určite to zvládnete.

